medjugorje shop 3

Na Trgu sv. Stošije u Zadru 15. siječnja grupno fotografiranje povratnika koji su se doselili u Zadar i okolicu

U Zadru će se 15. siječnja održati susret i grupno fotografiranje povratnika koji su se doselili u Zadar i okolicu.

– Gotovo su pune tri godine iza nas otkako je Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) proglasila Covid pandemiju na svjetskoj razini. U tom se razdoblju nekoliko zemalja posebno isticalo brutalnošću Covid mjera kojima su njihove vlade nastojale suzbiti širenje zaraze.

Uz Kinu, koja još uvijek prednjači u provođenju “Zero Covid politike”, tu su se među ostalim zemljama isticale Kanada i Australija. Jako velik broj ljudi iz hrvatske dijaspore, a pogotovo iz spomenutih Kanade i Australije, u tom kritičnom periodu je osjetio snažan impuls da se vrati živjeti u Hrvatsku, privremeno ili za stalno.

Broj povratnika je uistinu zapanjujuć ali o tome hrvatski mediji pretjerano ne govore. Upravo zbog te medijske šutnje odlučili smo napraviti GRUPNU FOTOGRAFIJU povratnika koji su se doselili u Zadar i okolicu (dobrodošli su i povratnici iz ostalih dijelova Lijepe naše) i na taj način simbolično obilježiti ulazak u Novu godinu, te odaslati poruku o tome koliko nas zapravo ima.

Rezervirajte nedjelju, 15. siječnja u 14:00 sati na Trgu sv. Stošije u Zadru.

povratnici

Na taj datum, uz to što se slavi Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske i Dan mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja, Zadar slavi blagdan sv. Stošije, zaštitnice grada. Vjerujemo da ćete prepoznati važnost poruke grupne razglednice nas povratnika i da ćete se odazvati u što većem broju. To će ujedno biti i prilika za međusobno druženje i upoznavanje.

U sklopu ovog događaja u ponedjeljak, 16. siječnja u 12,00 sati u Izložbenoj dvorani Znanstvene knjižnice dr. sc. Tomislav Sunić održat će predavanje "Metoda nove inkvizicije- liberalni higijenski novo-govor, nova vrsta političke represije".
Na Zapadu postoji već desetljećima vrlo elegantan vid represije, cenzure i samo-cenzure. Liberalno-globalističkom sistemu ne treba Gulag niti Goli otok. Njegova represija iskazuje se kroz jezične transformacije, pojmovna prevrtanja i odabir novih termina poput "govor mržnje", "woke", "kultura otkazivanja". Na taj način liberalni sistem u EU i SAD puno bezbolnije ušutkava svoje kritičare.
Tomislav Sunić hrvatski je politički pisac, prevoditelj, aktivist, diplomat i bivši profesor. Vanjski je suradnik na Fakultetu hrvatskih studija. Na Kalifornijskom državnom sveučilištu u Sacramentu magistrirao je politologiju 1985., a doktorirao u Santa Barbari 1988. godine. Do 1993. radi kao profesor političkih znanosti u Americi.

Podučavao je na Kalifornijskom državnom sveučilištu, Sveučilištu Kalifornije i Juanita Collegeu u Pennsylvaniji. Nakon toga vratio se u Hrvatsku. Aktivno sudjeluje u promicanju hrvatskog pitanja u inozemstvu, a također je bivši suradnik emigrantskih časopisa Nove Hrvatske i Hrvatske revije. Autor je više knjiga na engleskom i francuskom jeziku, kao i brojnih eseja na hrvatskom, njemačkom, francuskom i engleskom jeziku iz područja politologije, filozofije, književnosti i jezikoslovlja.

Zanima te i ovo?