Velika pobjeda Kauboja u Münchenu: Hrvatska bolja od Islanda

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Luka Stepančić, a nagradu mu je predao bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, a sada trener Bayerna Niko Kovač.

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je započela svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj. S rezultatom 31:27 Kauboji su svladali Island te tako osvojili važne bodove u skupini B.

Početne minute donijele su neobično otvaranje utakmice. U prvih šest minuta vidjeli smo 10 golova, po pet na svakoj strani uz 100-postotnu realizaciju i bez obrana vratara. Suparnička obrana se prva pribrala i u 18 minuti Island je poveo s dva gola razlike (11-9). U 24. minuti prvi put na utakmici Islanđani su imali i tri pogotka prednosti (14-11) i napad za +4. Srećom, u završnici prvog dijela Hrvatska je zaigrala daleko pokretljivije i brže u obrani, podignuta je agresivnost, Marin Šego je 'zaključao' vrata i Hrvatska je zaključila prvi dio serijom 5-0 preokrenuvši rezultat od -3 do +2 na poluvremenu (16-14).

Šego je u prvom dijelu sakupio sedam obrana, Luka Stepančić je zabio četiri, a Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat po tri gola. Kod Islanđana u prvom dijelu najviše problema zadavao nam je Aron Palmarsson sa četiri gola.

Hrvatska je u sjajnom ritmu otvorila i nastavak susreta. Zabili smo tri, a primili jedan pogodak za četiri gola prednosti (19-15). Nažalost, uslijedilo je pad u našoj igri, što je Island iskoristio i u 39. minuti je smanjio na gol zaostatka (21-20), u 43. minuti izjednačio (22-22), a u 46. minuti je imao i dva gola prednosti (24-22).

Hrvatska je u tom periodu u deset minuta zabila samo jedan gol i od vodstva 21-17, došla do minusa 22-24. Lino Červar je minutom odmora uspio primiriti momčad i Hrvatska se furiozno vratila u susret. Dvama vezanim golovima uspjeli smo izjednačiti (24-24), a u nastavku susreta hrvatski rukometaši su pronašli dodatnu energiju i fantastičnom završnicom slomili Island koji je zadnjih deset minuta zabio samo jedan gol. S pet golova u nizu (Stepančić, Horvat, Cindrić, Mandić, Šipić) Hrvatska je dvije minute prije kraja pobjegla na nedostižnih +5 (31-26) i slavlje je moglo početi.