Međugorje po treći put u finalu Lige Hercegovine

Momčad MZ Međugorje plasirala se u finale Lige Hercegovine nakon boljeg izvođenja šesteracu od momčadi MZ Lijeva Obala u polufinalu natjecanja općinskih pobjednika u Ljubuškom.

Četrdeset minuta polufinala između Lijeve Obale i Međugorja završilo je 2:2, nakon čega je Međugorje slavilo 8:7, te će u večerašnjem finalu igrati protiv momčadi Vidovo Polje (Stolac). Pobjednik Lige MZ Stolac je s 3:1 bio bolji od Rodoča II, a finalna utakmica na rasporedu je u 22 sata.
U prvoj polufinalnoj utakmici na terenu Centra malih športova u Ljubuškom momčad MZ Vidovo Polje svladala je Rodoč II rezultatom 3:1. Nikola Katić doveo je Vidovo Polje u vodstvo pogotkom u 11. minuti, a Rodoč II došao je do izjednačenja preko Marka Pažina u 24. minuti utakmice. Nakon izjednačenja, pogodak za novo vodstvo Vidova Polja postigao je Ivan Šutalo u 36. minuti, dok je pobjedu svoje momčadi drugim pogotkom na utakmici potvrdio Nikola Katić.

Za razliku od Vidova Polja, Međugorje je nešto teže došlo do finala jer je pobjednik MNL MZ općine Čitluk plasman u finale morao potvrditi boljim izvođenjem šesteraca i to nakon što se dva puta vratio iz rezultatskog zaostatka. Strijelac prvog pogotka za Lijevu Obalu u polufinalu bio je Marin Sesar u 6. minuti, dok je Ante Čilić deset minuta kasnije poravnao na 1:1. I u drugom poluvremenu Širokobriježani su uspjeli doći do vodstva zahvaljujući pogotku Vlade Zadre, no na 2:2 poravnao je Robert Brajković dvije minute prije kraja utakmice pa su o drugom finalistu Lige Hercegovine odlučivali šesterci.

Ante Čilić bio je siguran izvođač za Međugorje na otvaranju serije, a pokušaj Vlade Zadre sa šest metara zaustavio je vratar Anđelo Vasilj. Nakon vratara Međugorja i Denis Ševo zaustavio je pokušaj Bernarda Čilića, dok je Marin Sesar izjednačio na 3:3. Nakon izjednačenja (3:3) uslijedili su uspješni pokušaji sa šest metara Marka Vlahe (Međugorje), Vinka Zadre (Lijeva Obala), Tomislava Pavlovića (Međugorje), Ivana Kvesića (Lijeva Obala), Karla Vasilja (Međugorje), Maria Čuline (Lijeva Obala), Roberta Brajkovića (Međugorje), Matea Čuline (Lijeva Obala) i Roberta Šege (Međugorje), dok se na kraju u tragičara polufinala prometnuo Ivo Nuić, koji je bio neuspješan izvođač šesterca za Lijevu Obalu. Plasman Međugorja u finale Lige Hercegovine je za svaku pohvalu, posebice kada se uzme u obzir da je Međugorje u polufinalu nastupilo bez Mateja Čilića, jednog od stožernih igrača kako Međugorja tako i MNK Brotnjo.

Utakmica za treće mjesto između Rodoča II i Lijeve Obale večeras je na rasporedu u 21 sat, a veliko finale Lige Hercegovine odigrat će se u 22 sata. Na početku programa, u 20.15 sati mladi nogometaši iz Ljubuškog odigrat će revijalnu utakmicu.