Marin Čilić u polufinalu Australian Opena

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u sunčanom Melbourneu nadigrao je u četvrtfinalu Australian Opena Španjolca Rafaela Nadala.

U vrlo izjednačenom meču Čilić je u gotovo četiri sata namučio Nadala, koji je zbog ozljede i nesnosnih bolova, predao meč na početku petog seta. Čilić se tako po drugi put u karijeri plasirao se u polufinale Australian Opena u kojem će mu protivnik biti Britanac Kyle Edmund, prenosi tportal.hr.

AUSTRALIAN OPEN, tenisači - četvrtfinale
Marin Čilić (HRV/6) - Rafael Nadal (Špa/1)3:2
3:6, 6:3, 6:7, 6:2, 2:0 (predaja)

Bio je ovo ukupno sedmi Čilićev dvoboj protiv Nadala i tek druga pobjeda našeg tenisača. U dosadašnjih šest mečeva hrvatski tenisač slavio je samo jednom uz dodatak kako je Marin Čilić pobjedu čekao punih devet godina (Peking 2009.). Sve do Melbournea 2018. godine. Svaka čast Čiliću koji se nije predavao nakon gubitka prvog seta te naravno prave drame koja je viđena u trećem. Furioznom igrom Čilić je namučio Nadala koji je zbog bolova u koljenu ipak morao predati meč nakontri sata i 47 minuta borbe.

U polufinalu će Čiliću protivnik biti Britanac Kyle Edmund, trenutačno 50. tenisač svijeta, koji je šokirao favoriziranog Bugarina Grigora Dimitrova s 3:1 u setovima.

Polufinalni dvoboj Čilića i Edmunda na rasporedu je u četvrtak ujutro po hrvatskom vremenu. Do sada su se jednom sastali, prošle godine u 2. kolu turnira Masters 1000 serije u Šangaju, kad je Čilić slavio u dva seta.

Tijek meča

5. set

Čilić je lako osvojio svoj servis, a potom je nakon čak šest break lopti oduzeo servis Nadalu koji se jako teško kreće! Španjolac je u velikim problemima i zbog bolnog koljena kod rezultata 2:0 za Čilića predao je meč! Više nije mogao izdržati! Marin Čilić je u polufinalu Australian Opena! Čilić je završio meč sa 83 izravna poena, a Nadal sa samo 39.

4. set

Bez obzira što je Nadal dobio treći set, što je Čilića uzdrmalo, naš tenisač nije se predavao, već je u četvrti set ušao još odlučniji izboriti peti set. Takav pristup mu se isplatio u četvrtom gemu, u kojem je došao do 'breaka' još jednim neobranjivim forhendom, a već gem poslije vodio je 4-1. Tada je Nadal zatražio medicinsku pomoć zbog bolova u desnom kuku. Nakon pet i pol minuta ukazivanja pomoći meč je nastavljen, a Marin nastavio igrati u istom ritmu. Za to je nagrađen još jednim 'breakom', koji mu je donio peti set i prednost prvog servisa u odlučujućoj dionici.

3. set

U trećem setu je prvi zaprijetio najbolji hrvatski tenisač, ali je Nadal spasio jednu 'break-loptu' kod 1-1 i još dvije kod 3-3. Marinov servis je bio ugrožen u desetom gemu, ali je Čilić spasio set-loptu odličnim volejem. Odluka je pala u 'tie-breaku' u kojem servis nije bio prednost. Nadal je poveo 2-0, Čilić nizom sjajna tri poena došao do 3-2 s dva servisa, ali je oba poena izgubio. Za 4-4 Čilić je pogodio još jedan neobranjiv forhend. Nažalost, kod 5-5 je potpuno izbacio Nadala iz terena, a onda promašio forhend kojim je trebao doći do set-lopte. Nadal takvu priliku nije propustio i nakon 72 minute igre u trećem setu došao do na korak od polufinala.