Članovi Tenis kluba Međugorje odlični na Mastersima BIH!

Na završnim Masters turnirima koji se igraju na kraju godine a na kojima nastupa po 16 igrača i igračica sa najboljim renkingom na listama TSBIH, članovi TK Međugorje osvarili su odlične rezultate!

U kategoriji za juniore do 18 godina koji se igrao u Međugorju najbolji je bio Hamza Šantić(Tk Međugorje) koji je u finalu pobjedio Aldina Traljića 6-2;6-1! Ostali članovi TK Međugorje zauzeli su također odlična mjesta, Ante Zovko 4. mjesto te Filip Džakula 5. mjesto!

Na Masters turniru BIH do 14 godina koji se održavao u Sarajevu članica TK Međugorje Ena Rako osvojila je titulu pobjedivši u finalu Amru Jahić 7-5;6-1, a druga naša predstavnica Lajla Ćemalović zauzela je 4. mjesto.

Važno je naglasiti da je i Edi Mulalić koji nastupa za TK Sloboda iz Tuzle, a koji je pripreme za masters radio u Međugorju osvojio Masters do 12 godina u Mostaru!

Izjava predsjednika kluba:

Htio bih prvo čestitati igračima na njihovim uspjesima, jer ovo je nagrada za njihov rad i žrtvu, ali tek još jedna uspješno pređena stepenica na njihovom putu! Unutar TK Međugorje koji je kroz svoju povijest postigao mnogo uspijeha ali koji uvijek pomjera granice i ide naprijed danas djeluje jedan odličan tim sportskih djelatnika i zaljubljenika u ovaj sport koji uvijek žele napraviti nešto više! Klub je napravio nove pomake u poboljšanju infrastrukture, uključio u rad pored trenera Željka Dodiga i Vinka Čilića i trenera Josipa Brkića te kondicionog trenera Tomislava Bošnjaka! Stvorila se odlična atmosfera sa novim idejama i projektima, a rezultati koje postižu naši igrači su samo plod uspješnog rada koji ovaj tim ljudi radi! Naš cilj je razvijati tenis dalje, približiti ga svima, od djece do rekreativaca! Tako je nastao i projekt SportLand. U prvoj fazi završna je edukaciju novih trenera i pokrenuto 6 novih tenis škola na širem regionalnom podrucču jer želimo razvijati tenis i sport općenito te izgraditi još igrača koji će pored Marina i Ivana dominirati u svijetu tenisa!