Talijanski svećenik ispod ruševina crkve otkrio „čudesne“ hostije očuvane nakon potresa

Nakon 16 mjeseci, hostije su i dalje svježe, otkriće je to slično euharistijskom čudu u Sieni.

Središnju Italiju pogodio je 30. kolovoza 2016. potres jačine 6.6 po Richteru koji je razorio mnoge gradove uključujući i naselje Arquata del Tronto. Od župne crkve je ostala samo ruševina, dok je tabernakul tek nedavno obnovljen.

Ono što su otkrili doista je čudesno.

Prema novinama National Catholic Register, „Na hostijama koje su nađene među ruševinama župne crkve u naselju Arquata del Tronto nisu pronađene ni bakterije ni plijesan, kao što to obično biva s hostijama nakon nekoliko tjedana.“

Ciborij se nalazio u tabernakulu i u sebi je sadržavao 40 hostija koje nisu promijenile ni boju, ni miris, ni oblik.
Lokalni svećenik događaj je opisao kao „čudo“, dok je biskup upozorio na korištenje tog izraza, ali je ipak priznao da je otkriće „teško objasniti“.

Otkriće hostija nakon tako dugo vremena podsjeća na euharistijsko čudo koje se dogodilo u talijanskom gradu Sieni. Dogodilo se to 14. kolovoza 1730. godine kada su, prema izvješćima, lopovi ušli u baziliku i ukrali tabernakul u kojem je bila 351 hostija. Tri dana kasnije, sve su se hostije pojavile u kutiji za milodar u svetištu Santa Maria in Provenzano u Sieni, odakle su bile i ukradene.
Tijekom godina, hostije nisu pokazivale znakove propadanja. Otac Carlo Vispera, generalni poglavar franjevačkog reda, 14. travnja 1780. godine konzumirao je jednu od hostija i ustanovio da je svježa. S obzirom da su neke od hostija bile podijeljene prijašnjih godina, Otac Vispera je naložio da se ostalih 230 očuva u svetištu i da ih se ne dijeli. Do danas su čuvane u crkvi i svježe su kao i onog dana kad su napravljene.

Ako je istinito posljednje otkriće u Italiji, bit će to još jedno euharistijsko čudo koje se dogodilo u zadnjih nekoliko godina, poput onog u gradu Sokolka u Poljskoj, 2008. godine.

Preveo i priredio medjugorje-info.com/Aleteia